czw.. maj 23rd, 2024
Auto hol Warszawa

Zdarzają się sytuacje, w których podczas podróży nasz samochód ulegnie awarii. Wówczas niezbędne okaże się niemalże natychmiastowe holowanie czterokołowca. W takich przypadkach strzałem w dziesiątkę może okazać się auto hol Warszawa – w ten sposób błyskawicznie poradzimy sobie z uciążliwym problemem. Dlaczego cennik holowania ma tak duże znaczenie? Co jest istotne podczas holowania pojazdu? W jaki sposób przebiega holowanie za pośrednictwem liny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Dlaczego cennik holowania ma tak duże znaczenie?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jednym z najbardziej istotnych aspektów, które powinny przykuć naszą uwagę, to cennik. Każdorazowo powinniśmy go dokładnie przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie danej firmy. Z cennikiem bezpośrednio związana jest odległość, którą należy pokonać do najbliższego lub wybranego przez nas warsztatu samochodowego. Istnieje wiele firm, które mają stały cennik holowania – wówczas  bez większych problemów znajdziemy go na stronie internetowej, lub możemy zapytać o dostęp przez telefon. Dość częstym zjawiskiem jest również pobieranie opłat za pokonane kilometry. W praktyce oznacza to, że wybranie firmy, której siedziba jest stosunkowo daleko, wiąże się z poniesieniem wyższych kosztów. Pamiętajmy o tym, że cennik holowania obejmuje nie tylko holowanie, ale także załadunek, rozładunek i dojazd. Dodatkowo znaczenie ma skomplikowanie danej sprawy. W sytuacji, jeśli nasz pojazd trafił do rzeki bądź rowu, wówczas końcowe koszty będą nieco wyższe. Wiąże się to bowiem z tym, że firma holownicza będzie zmuszona do użycia dodatkowego sprzętu, czego przykładem są rolki transportowe. W jaki sposób postępować, aby zminimalizować ryzyko związane z oszustwem? W pierwszej kolejności powinniśmy poprosić o to, aby specjalista oszacował cenę usługi. Jeśli firma pojawi się na miejscu, to konieczne jest podpisanie dokumentów – w ten sposób warunki umowy nie zmienią się podczas holowania. Zadbajmy także o to, aby firma skorzystała z GPS-a, jednocześnie wybrała możliwie najkrótszą trasę do warsztatu. Auto hol Warszawa to niemalże gwarancja zadowolenia ze świadczonych usług. 

Co jest istotne podczas holowania pojazdu?

Wybór auto holu to dość problematyczna kwestia. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mogą mieć szczególne znaczenie. Przede wszystkim nie powinniśmy bać się zadawania pytań – w końcu nasza własność jest kluczowa. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby załadunek pojazdu był prawidłowy, dzięki czemu unikniemy uszkodzeń z winy firmy. Kiedy już czterokołowiec znajdzie się na lawecie, zwróćmy uwagę na zabezpieczenie za pomocą pasów transportowych. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że mamy prawo jechać na lawecie razem z kierowcą, w kabinie. W takich przypadkach istnieje możliwość śledzenia stacji GPS i kontrolowania czy wybrana przez niego droga jest rzeczywiście najkorzystniejsza- niekiedy sprytni pracownicy starają się w sposób sztuczny zwiększyć liczbę pokonanych kilometrów. Jeśli w przeszłości zdecydowaliśmy się na polisę assistance, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że możliwe okaże się skorzystanie z holowania właśnie w ramach tej ochrony.

W jaki sposób przebiega holowanie za pośrednictwem liny?

W wielu przypadkach decydujemy się na pomoc drogową 24 w Warszawie, bowiem jesteśmy do tego zmuszeni. Pamiętajmy jednak, że wynajmowanie firmy nie w każdym przypadku jest konieczne. Niekiedy wystarczający okaże się znajomy lub życzliwy kierowca, który to pomoże nam dotrzeć do najbliższego warsztatu. Warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad podczas holowania. Przede wszystkim w obu samochodach powinni znajdować się doświadczeni kierowcy. Jeśli chodzi o giętką linkę, to musi mieć ona minimum 4 metry i być ciągle naprężona, w przeciwnym wypadku możliwe jest szarpanie holowanym pojazdem, a w skrajnych przypadkach może dojść do zerwania linki. Sztywne połączenie musi mieć przynajmniej 3 metry. Na połączeniu należy umieścić elementy ostrzegawcze, czego przykładem są chociażby czerwone chorągiewki. Zanim zaczniemy czynności właściwie związane z holowaniem, wcześniej warto ustalić sygnał stop. Wbrew pozorom jest to bardzo istotne, wówczas osoba holująca auto zatrzyma się niemalże natychmiast. Nie przekraczajmy prędkości 30 km/h w terenie zabudowanym i 60 km/h w terenie niezabudowanym. Pojazd holujący musi mieć włączone światła mijania, natomiast ten holowany- pozycyjne. W przepisach prawa znaleźć można także informacje na temat tego, że holowane auto powinno być wyposażone w trójkąt ostrzegawczy i powinien on znajdować się z tyłu. Szukanie firmy do holowania to jednak dość stresująca sytuacja- aby tego uniknąć, warto zastanowić się nad pakietem assistance podczas przedłużenia ubezpieczenia OC. Bardzo często klientom przysługują zniżki, w konsekwencji opcja ta może okazać się bardzo korzystna pod względem finansowym.