niedz.. lip 14th, 2024
Czy mężczyzna może zdecydować się na chirurgię plastyczną?Czy mężczyzna może zdecydować się na chirurgię plastyczną?

Czy mężczyzna może zdecydować się na chirurgię plastyczną? Jeszcze do niedawna niektórym wydawało się, że chirurgia plastyczna zarezerwowana jest wyłącznie dla kobiet. Czy mężczyzna może zdecydować się na chirurgię plastyczną? Obecnie coraz więcej panów przekonuje się, że bez żadnego problemu mogą korzystać z tego typu zabiegów. Chirurgia plastyczna jest dzisiaj niezwykle ważną gałęzią chirurgii – dzięki niej miliony ludzi na całym świecie zyskują wymarzony wygląd. Bardzo często taka operacja plastyczna poprawiająca wygląd zewnętrzny pacjenta sprawia, że łatwiej może znaleźć pracę oraz ma wyższą samoocenę. Dzisiejszy artykuł dedykujemy wszystkim panom, którzy zastanawiają się nad tym, czy chirurgia plastyczna jest przeznaczona dla mężczyzn. Zawarliśmy w nim szereg ważnych informacji, dzięki którym każdy mężczyzna będzie mógł samodzielnie podjąć decyzję odnośnie skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej. 

Chirurgia plastyczna dla mężczyzn

Określenie pod tytułem “chirurgia plastyczna dla mężczyzn” odzwierciedla fakt, iż przez wiele lat mężczyźni zdecydowanie rzadziej korzystali z usług chirurgów plastycznych aniżeli kobiety. W chwili obecnej trendy mocno się zmieniły. Coraz więcej panów dostrzega ogromną liczbę korzyści wynikających z korzystania z zabiegów chirurgii plastycznej. Według aktualnych szacunków 30% wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej to zabiegi wykonywane na mężczyzn. W największych polskich miastach ten odsetek jest oczywiście nawet trochę większy. Ogromna popularność chirurgii plastycznej wśród mężczyzn jest odnotowana w krajach wysoko rozwiniętych już od wielu lat. Nastawienie mężczyzn do chirurgii plastycznej chirurgia-plastyczna24.pl dynamicznie zmienia się także w Polsce.

Panowie coraz częściej stawiają na chirurgię plastyczną. Nikogo nie dziwi mężczyzny, który decyduje się na zniwelowanie opadającego kącika ust za pomocą botoxu czy wypełniającego kwasem hialuronowym dużą bruzdę zlokalizowaną na brodzie. Jakie operacje plastyczne cieszą się największą popularnością wśród mężczyzn? Bardzo wielu panów poprawia sobie odstające uszy, korygują nosy bądź odsysanie tłuszczu z brzucha. Męski sześciopak jest przecież niezwykle silnym wzorcem estetycznym. Dieta i ćwiczenia często przynoszą bardzo pozytywne rezultaty, jednak ich skutkiem są obwisłe fałdy skóry na brzuchu, które nazywa się tak zwanym fartuszkiem. Aby wszystkie poty wylane podczas ćwiczeń fizycznych były skuteczne, konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Chirurgia plastyczna na NFZ – czy to w ogóle jest możliwe?

Czy mężczyzna może zdecydować się na chirurgię plastyczną?
Czy mężczyzna może zdecydować się na chirurgię plastyczną?

Chirurgia plastyczna dla mężczyzn cieszy się coraz większą popularnością. Wielu panów zastanawia się, czy jakiekolwiek zabiegi tego typu są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Niestety, w tym względzie nie mamy zbyt wiele dobrych wiadomości. Jedynym w 100% refundowanym zabiegiem przez Narodowy Fundusz Zdrowia jest ten, który leczy ginekomastię. Jeśli zależy nam na tym, aby zbyt długo nie czekać w kolejce do chirurga plastycznego, to możemy również zdecydować się na leczenie ginekomastii prywatnie. Za przeprowadzenie takiego zabiegu w prywatnej placówce będziemy musieli zapłacić około 4 tysięcy złotych.

Z kolei koszt transplantacji włosów uzależniony jest od obszaru, w którym będzie realizowany dany zabieg. Cena transplantacji włosów może wahać się od 4 do nawet 20 tysięcy złotych. Tak samo jest w przypadku liposukcji – cenę zawsze ustala się w sposób indywidualny, kształtuje się ona na poziomie od około 2 do 10 tysięcy złotych. Z kolei jeśli chcemy zainwestować w implanty nóg, to trzeba liczyć się z kosztem 10 tysięcy złotych.

Ginekomastia

Ginekomastia to zdecydowanie najczęstszy powód, dla którego panowie decydują się na skorzystanie z usług chirurgów plastycznych. Ginekomastia to schorzenie polegające na bardzo dużym rozroście piersi. Warto wiedzieć, że ginekomastia według statystyk dotyka mężczyzn praktycznie w każdej grupie wiekowej. Przyczyną ginekomastii jest nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicy piersi bądź bardzo mocny rozrost tkanki gruczołu piersiowego.

Liposukcja – informacje na temat zabiegu

Liposukcja to zabieg niezwykle często wybierany przez mężczyzn. Jest to zabieg, którego celem jest usunięcie nagromadzonego tłuszczu. Eksperci podają, że w ramach liposukcji można usunąć nawet 80% tkanki tłuszczowej, dzięki czemu skóra bardzo dobrze przylega do mięśni. Największą popularnością liposukcja cieszy się wśród mężczyzn w wieku do 30 lat. Efektem zastosowania liposukcji jest bardzo dobrze wyrzeźbiona sylwetka oraz prawidłowo wyeksponowane mięśnie.

Implanty łydek

Sporo panów decyduje się także na wstawienie implanty łydek. Na taki krok decydują się panowie, którzy chcieliby poprawić sobie pośladki bądź muskulaturę nóg. W tym celu wstawia się specjalne silikonowe wkładki. Taki zabieg powoduje, że możliwe jest zlikwidowanie asymetrii zlokalizowanej między dwiema kończynami dolnymi oraz zneutralizowanie występującej między nimi dysproporcji. Zabiegi są niezwykle popularne wśród tych panów, którym zależy na uzyskaniu efektu naturalnie umięśnionych nóg. A jak wiadomo, umięśnione nogi i brzuch bardzo mocno przyciągają przedstawicielki płci pięknej.