sob.. cze 15th, 2024
Jak długo czeka się na rozwód

Na rozwód każdego roku decyduje się wiele małżeństw. Powodów, dla których tak się dzieje jest wiele. Czasami rozwody są orzekane z orzeczeniem o winie, a czasami z jej brakiem. Przy czym należy zaznaczyć, iż sąd może orzec rozwód o winie nie tylko w stosunku do jednego z małżonków, ale również może obarczyć winą za rozpad pożycia małżeńskiego dwie strony postępowania. Jeżeli chodzi o długość przeprowadzenia sprawy rozwodowej należy pamiętać, że w przypadku rozwodów z orzeczeniem o winie będą one trwały o wiele dłużej. 

Ile trwa przeprowadzenie rozwodu z orzeczeniem o winie?

Jeżeli chodzi o długość trwania rozwodu z orzeczeniem o winie to należy przygotować się nawet na cztery spotkania w sądzie. Przy czym odstęp między sprawami może wynosić nawet cztery miesiące. Dlatego w najbardziej zawiłych sytuacjach, rozwody z orzeczeniem o winie potrafią ciągnąć się długimi latami. Do rozwodów z orzeczeniem o winie dochodzi najczęściej w sytuacji, gdy konflikt między stronami urasta i niemożliwe staje się polubowne zakończenie małżeństwa. Aby przeprowadzenie rozwodu mogło się w ogóle rozpocząć należy w pierwszej kolejności wnieść pozew rozwodowy. Pozew taki składa się w sądzie okręgowym, w wydziale cywilnym. Właściwość miejscową do wniesienia pozwu rozwodowego ma ten sądu, w obrębie którego małżonkowie mieli ostatnie wspólne miejsce zamieszkania, a w sytuacji, gdy takiego miejsca nie było, to sądem właściwym miejscowo jest ten sąd, w obrębie którego mieszka pozwany. Podczas decyzji o rozwodzie warto skorzystać z kancelarii prawniczej od rozwodów. Kancelaria od rozwodów będzie w stanie czuwać nad każdym etapem sprawy i służyć swoją pomocą. Dzięki skorzystaniu z pomocy prawnika od rozwodów będziemy czuli się o wiele bardziej pewni siebie oraz bezpieczni. Adwokaci od rozwodów będą załatwiać za nas wszelkie formalności, jak również pomagać nam w pozyskiwaniu kluczowych dowodów, które będą w stanie mogły przyczynić się do wygrania sprawy. Pomoc kancelarii prawniczej od rozwodów jest szczególnie ważna, gdy zostaje przeprowadzony rozwód z orzeczeniem o winie. Natomiast mając na względzie to, że takie sprawy potrafią trwać latami, będziemy musieli się także przygotować na koszty związane z wynagrodzeniem dla prawnika od rozwodów

Ile trwa przeprowadzenie rozwodu bez orzekania o winie?

Rozwody bez orzekania o winie w większości przypadków kończą się już na pierwszej rozprawie. Dzieje się tak, ponieważ podczas takich spraw, małżonkowie między sobą ustalają kwestię opieki nad dziećmi, jak również podziału wspólnego majątku. W związku z tym, sąd nie musi badać sprawy i sam wydawać decyzji odnoszących się do ważnym aspektów życia stron postępowania. Rozwód bez orzekania o winie może nastąpić wyłącznie w sytuacji, gdy oboje z małżonków się na to zgodzą. Rozwód bez orzekania o winie w praktyce oznacza także to, że żadna ze stron nie jest winna rozpadu pożycia małżeńskiego. 

Co należy zaliczyć do najczęstszych przyczyn rozwodów? 

Jak długo czeka się na rozwódJeżeli chodzi o kwestię najczęściej występujących przyczyn rozwód to jest ich wiele, a można do nich zakwalifikować między innymi: zdradę jednego lub obojga małżonków, pojawienie się braku pożądania seksualnego, coraz mniejsza ilość spędzanego razem czasu, problemy finansowe, ciągłe kłótnie, przeciwności dnia codziennego, jak również brak miłości. Oczywiście powodów, które przyczyniają się do rozwodów jest znacznie więcej i każdą sprawę należy postrzegać w sposób indywidualny. Czasami po prostu w małżonkach zachowaniu coś ulega znaczącej zmianie i nic nie jest w stanie takiego stanu rzeczy naprawić. Wiele par przed podjęciem decyzji o rozwodzie decyduje się na separację oraz terapię. Natomiast, jak wskazuje wiele statystyk, terapie dla małżonków ratują około 10 procent par uczęszczanych na takie spotkania. Małżeństwa bardzo często decydują się na podjęcie terapii w większości przypadków wtedy, gdy w małżeństwie są dzieci. Więc dla ich dobra w głównej mierze podejmowana jest próba naprawy pożycia małżeńskiego. Aczkolwiek należy sobie tutaj postawić pytanie, czy we wszystkich sytuacjach warto próbować naprawiać małżeństwo, ponieważ jeżeli dzieje się w nim bardzo źle, to dzieci mogą zostać w ten sposób jeszcze bardziej skrzywdzone, niż nastąpiłby rozwód rodziców. Decyzja o rozwodzie za każdym razem powinna zostać bardzo rzetelnie przemyślna i z pewnością nie jest ona łatwa do podjęcia dla żadnej ze stron. Natomiast należy pamiętać, że w takiej sytuacji jedno się kończy, aby coś nowego mogło się zacząć. Jednymi z najbardziej stresujących kwestii, które mogą objąć strony postępowania podczas rozwodu jest przede wszystkim aspekt podziału majątku, jak również podziału nad dziećmi. Otóż, w sytuacji, gdy następuje rozwód z orzeczeniem o winie to w większości przypadków sąd orzeka opiekę nad dziećmi w stosunku do tego małżonka, który został poszkodowany w małżeństwie. Dlatego warto, aby strony sprawy rozwodowej między sobą ustaliły takie istotne kwestie, które będą obowiązywały na następne lata. W ten sposób znacznie skróci się sprawa rozwodowa.