sob.. lip 13th, 2024
Jak wygląda myjnia bezdotykowa

Myjnia bezdotykowa łączy w sobie zalety myjni ręcznej i automatycznej. Mycie pojazdu w taki sposób pozwala na ręczne ukierunkowanie strumienia wody, ale bez kontaktu fizycznego z powierzchnią auta. Mycie wodą pod ciśnieniem pozwala na usunięcie bardzo uporczywych zabrudzeń. Środki chemiczne używane w myjniach są zazwyczaj łagodne dla lakieru. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala na szybkie wyczyszczenie samochodu przy pomocy bezdotykowych systemów mycia.

Jak wygląda myjnia bezdotykowaMyjnia samochodowa bezdotykowa – opis prac wstępnych

Myjnia bezdotykowa http://sg7.pl/ składa się z kilku modułów, w których możemy umyć samochód niezależnie. Każdy z modułów musi być zaopatrzony w dostęp do bieżącej wody, do energii elektrycznej oraz kanalizacji. Myjnia bezdotykowa wymaga odpowiedniej powierzchni, jedno stanowisko zajmuje około 30 mkw., wybudowanie trzech stanowisk zajmuje już powierzchnię około 100 mkw. Należy także wziąć pod uwagę miejsce na dojazd, ewentualny parking i stanowiska do odkurzania.

Ważnym elementem jest odpowiednia lokalizacja, dobrze jeśli znajduje się w pobliżu ruchliwej ulicy, centrum handlowego lub osiedla mieszkaniowego. Budowa myjni samoobsługowej w takim miejscu może być szczególnie opłacalna, jeśli jesteśmy właścicielami takiej działki. Natomiast, kiedy nie ma możliwości podłączenia mediów, wysoka cena myjni bezdotykowej do której wlicza się systematyczny wywóz nieczystości, może być nieopłacalna i często przyczynia się do rezygnacji z inwestycji.

Kompleksowe wykonanie prac budowlano-ziemnych często ma wieloraki zasięg, obejmuje między innymi wykopy pod stanowiska mycia, ich uzbrojenie oraz wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego. Trzeba również wykonać wykopy pod instalację wodno-kanalizacyjną i dokonać przyłączy mediów. Prace budowlane pod dalszy montaż myjni mogą trwać nawet kilka miesięcy. Właściwy montaż wykonywany jest w ciągu kilku dni, ale ma to miejsce dopiero, kiedy jest już wykonana posadzka i dokonane są wszystkie przyłącza energetyczne oraz wodno-kanalizacyjne.

Myjnia bezdotykowa – wybór technologii

Ostateczny wygląd myjni zależy od tego, czy zdecydujemy się na budowę myjni modułowej, czy też kontenerowej. Przy niższym natężeniu ruchu dobrym wyborem będzie myjnia modułowa. Budowa myjni samoobsługowej http://sg7.pl/finansowanie/ na niewielkim terenie może być również powodem wyboru takiej opcji. Jest ona także wykorzystywana jako dopełnienie warsztatów samochodowych, stacji kontroli pojazdów lub stacji paliw. Niewątpliwą zaletą myjni modułowych jest możliwość przeniesienia ich w dowolne miejsce, jeśli z jakichś powodów będzie to konieczne. Cały system umieszczony jest w jednym module, kompaktowa obudowa myjni bezdotykowej wykonana jest zazwyczaj ze stali nierdzewnej, z wyglądu przypomina metalową szafę, w jej skład wchodzą takie podzespoły, jak:
– instalacja i pompy grzewcze,
– aparat dozowania chemii,
– komputer,
– pompa wysokociśnieniowa,
– schemat ogrzewania posadzki,
– układ odwróconej osmozy,
– segmenty konstrukcyjne, czasami w wyposażeniu modułu jest również rozmieniarka monet.

Box ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami umieszczony jest pomiędzy stanowiskami myjącymi.

Innym rodzajem myjni bezdotykowej jest myjnia kontenerowa, w tym wypadku podzespoły poszczególnych instalacji nie są ze sobą ściśle zintegrowane, co umożliwia łatwy dostęp i naprawę czy też dolanie płynów chemicznych. Cena myjni bezdotykowej http://sg7.pl/galeria-2/ kontenerowej jest stosunkowo wyższa, ale jest ona wyposażona w nowoczesne rozwiązania technologiczne, co powoduje lepszą wydajność oraz efektywniejsze mycie. Kontener zajmuje sporo miejsca, ale niewykorzystaną przestrzeń można przeznaczyć, np. na pomieszczenie socjalne z toaletą, lub biuro czy zaplecze magazynowe. Wykonany zazwyczaj ze stali nierdzewnej kontener pełni także funkcję ochronną. Budowa myjni samoobsługowej kontenerowej odbywa się przede wszystkim w lokalizacjach o dużym i średnim natężeniu ruchu. System kontenerowy jest najbardziej powszechnym, wydajnym i zaawansowanym technologicznie sposobem mycia samochodu. Z reguły każde stanowisko wyposażone jest w:
– szczotkę do mycia pod wysokim i niskim ciśnieniem,
– szczotkę flex,
– możliwość mycia płynem, a także pianą i turbo pianą,
– mycie mikroproszkiem,
– płynną regulację obrotów ciśnienia mycia,
– możliwość płatności banknotami, bilonem lub kartą płatniczą.

 Wysokiej jakości osprzęt myjni jest zabezpieczeniem braków przestojów myjni z powodu różnych usterek technicznych.

Myjnia samoobsługowa – zwrot inwestycji

Na czas zwrotu inwestycji budowy myjni samoobsługowej może mieć wpływ szereg czynników. Uzależnione jest to głównie od lokalizacji oraz od dobrej jakości usług. Producenci myjni zalecają wykonywanie odpowiednich konserwacji i przeglądów, zastosowanie tych zaleceń pozwoli uniknąć niespodziewanych przestojów, które mają duży wpływ na osiągany dochód. Także zastosowanie dodatkowych, atrakcyjnych propozycji, w które właściciel zaopatrzy myjnię, np. propozycja użycia dodatkowej piany o przyjemnym zapachu, zachęca klientów do korzystania z usług. Cena myjni bezdotykowej w atrakcyjnej lokalizacji jest wysoka, ale standardowo jej koszty zwracają się po pięciu latach. Klienci mają tendencję do wracania w to samo miejsce, jeśli byli szczególnie zadowoleni z usług.

By zizzar