czw.. maj 23rd, 2024
Kontenery morskie

Kontenery morskie: potrzebujesz niezawodnego i odpornego na warunki atmosferyczne biura do długotrwałego użytkowania? A może dodatkowy magazyn do przechowywania materiałów lub centrum logistyczne? W takim przypadku nasze kontenery morskie są dokładnie tym, czego potrzebujesz. W naszej firmie można wybierać spośród kontenerów nowych lub używanych oraz różnych typów, rozmiarów oraz ich wyposażenia. Wyślij do nas zapytanie, a nasz pracownik doradzi i pomoże wybrać opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

Kup lub wynajmij rozbudowany kontener morski

Odpowiednie rozwiązanie w oparciu o kontener morski jest tworzone zgodnie z Twoimi potrzebami i wymaganiami (liczba i rodzaj kontenerów morskich, nowe lub używane, opcje konstrukcyjne i wyposażenia, transport itp.). Nasza obsługa sprzedaży dobierze dla Ciebie rozwiązanie o najlepszym stosunku ceny do jakości. Przed sprzedażą lub wynajęciem kontenera morskiego, przechodzi on gruntowny remont. Prostą i szybką naprawę gwarantuje stałą dostępność części zamiennych oraz niezawodna konstrukcja kontenera. Naprawy przeprowadzane są przez naszych certyfikowanych instalatorów.

Informacje o Twoim mobilnym biurze z kontenerów morskich

Kontenery morskie
Kontenery morskie

Szukasz powierzchni biurowej lub całego kompleksu biurowego? Wybierz naszą firmę, zaufanego partnera, który pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie w zakresie mobilności. Bez względu na to, czy będziesz korzystać z naszych kontenerów morskich tymczasowo, czy na dłuższy czas, otrzymasz pomieszczenie w pełni odpowiadające Twoim potrzebom. Nasze kontenery morskie występują w różnych rozmiarach, można łączyć ze sobą, tworząc różne konfiguracje pomieszczeń. To wszechstronne rozwiązanie, które można idealnie dopasować do Twoich potrzeb. W końcu dzięki sprawdzonemu systemowi tworzymy przestrzeń dla Twoich pomysłów na jego projekt i użytkowanie.

Oprócz różnych opcji kontenerów morskich w tym z różnymi elementami przeszklenia, takimi jak okna panoramiczne, nasze kontenery:

 • Mają solidną stalową ramę.
 • Możliwość połączenia z kontenerem tarasowym lub kontenerem sanitarnym.
 • Możliwość przeszklenia nowoczesnymi oknami panoramicznymi.
 • Możliwość wyposażenia w różne opcje energooszczędne.

A to nie wszystko: kontener morski można zaprojektować w stylu Twojej firmy. Tym samym będzie to nie tylko biuro, ale także mobilna platforma reklamowa.

Kontenerowe budynki biurowe

Najczęściej do budowy biur mobilnych wykorzystywane są kontenery morskie, które firma może czasowo lub na stałe ulokować w strategicznie ważnym miejscu. W takich biurach pracownicy mogą świadczyć dla ludności usługi turystyczne, ubezpieczeniowe i finansowe. W razie potrzeby biurowce można uzupełnić o nowe kontenery lub przenieść w inne miejsce. Biura modułowe mogą być podłączone do scentralizowanych systemów zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, zasilania lub mogą być całkowicie autonomiczne. Wysokiej jakości izolacja termiczna w połączeniu z systemami ogrzewania i wentylacji zapewnia możliwość stworzenia komfortowego mikroklimatu w pomieszczeniach o każdej porze roku.

Zalety budowania z kontenerów morskich

Popularność budynków kontenerowych jako alternatywy dla budynków stałych rośnie ze względu na następujące zalety:

 • Duża szybkość montażu budynku z kontenerów morskich o wysokim stopniu prefabrykacji.
 • Brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę (wyjątkiem jest trwałe połączenie z gruntem).
 • Możliwość realizacji dowolnych pomysłów architektonicznych. Kontenery morskie można łączyć wzdłuż długich i krótkich ścian, łączyć w jeden kompleks. W razie potrzeby dodatkowe bloki można usunąć lub odwrotnie, można dodać nowe.
 • Możliwość zastosowania fundamentów typu lekkiego, które nie wymagają znacznych nakładów finansowych na budowę – pal, słup.
 • Możliwość wznoszenia budynków na terenach o trudnym ukształtowaniu terenu, dużym nachyleniu, w ciasnych warunkach.
 • Wygodne połączenie z konstrukcjami wykonanymi z innych materiałów.
 • Mobilność, możliwość przeniesienia się w nowe miejsce.
 • Wykonywanie prac instalacyjnych o każdej porze roku.
 • Niższy koszt budowy w porównaniu do budowy standardowych budynków.

Nieruchomości komercyjne z kontenerów morskich

Z kontenerów morskich można zbudować także:

 • Budynki wartownicze.
 • Niedrogie hotele, które mogą służyć gościom sezonowo lub przez cały rok.
 • Warsztaty naprawy drobnego sprzętu – rowerów, motorowerów, skuterów, quadów.
 • Kontenerowe punkty sprzedaży detalicznej – małe sklepy i kioski.
 • Zakłady gastronomiczne – bary, kawiarnie, restauracje. W ciepłym sezonie można urządzić letni taras na dachu, a na zimę umieścić cały sprzęt pod dachem.

Jakie kontenery morskie stosuje się w budownictwie modułowym

Do budowy domów modułowych o różnym przeznaczeniu wykorzystuje się zwykle kontenery morskie o długości 6 m i 12 m, 20 i 40 stóp. Wysokość i szerokość takich modułów jest znormalizowana: 2,4 m i 2,35 m. Wygodniejsze są bloki o zwiększonej wysokości. Ich wielkość zewnętrzna wynosi około 2,9 m, wewnętrzna 2,7 m.

Opcje układu

 • Znormalizowane wymiary kontenerów metalowych umożliwiają realizację różnorodnych projektów architektonicznych budynków kontenerowych:
 • Jeden moduł wystarczy do stworzenia magazynu, warsztatu, dobudówki do domu głównego.
 • Z dwóch sąsiadujących ze sobą wzdłuż dłuższego boku kontenerów morskich, ustawionych obok siebie w formie liter T lub G, można zbudować całkowicie przestronny domek letni.
 • W przypadku zastosowania kontenerów 3 lub 4 blokowych do budowy dużego budynku modułowego, można je zainstalować na dwóch piętrach, co pozwoli zaoszczędzić użyteczną powierzchnię.

Nasza firma oferuje sprzedaż, wynajem, modernizację naprawę kontenerów morskich, cena usługi uzależniona jest od powierzchni budynku, złożoności projektu.