czw.. maj 23rd, 2024
Pożyczka uniwersalna trafi do zachodniopomorskich przedsiębiorców

Pożyczka uniwersalna trafi do zachodniopomorskich przedsiębiorców. Kupisz za nią nawet… ziemię pod inwestycję. Pożyczka Uniwersalna przeznaczona jest na finansowanie celów obrotowych (bieżących) i/lub inwestycyjnych  służących wsparciu rozwoju  mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, prowadzących działalność lub posiadającym siedzibę na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Pożyczka uniwersalna trafi do zachodniopomorskich przedsiębiorcówPolska Fundacja Przedsiębiorczości dołączyła do grona pośredników Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Fundacja będzie odpowiedzialna za udzielanie pożyczek i kompleksową obsługę produktu, który pokazuje innowacyjne podejście do regionalnych instrumentów finansowych. W ramach pożyczki będzie można m.in. sfinansować zakup ziemi pod przyszłą inwestycję lub kapitał obrotowy niezbędny dla rozwoju firmy.

Maksymalna kwota pożyczki to 750 tysięcy złotych. Dzięki Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości do przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego trafi 20 milionów złotych. Jak mówi Prezes Marcin Pawłowski to kolejny, bardzo istotny krok we wspieraniu przedsiębiorców. Pieniądze z pożyczki mogą być przeznaczane na działalność inwestycyjną, rozwojową, ale i na bieżące finansowanie wydatków firmy. 

– To bardzo ciekawy produkt, więc zachęcamy przedsiębiorców do aplikowania o pożyczkę. Możliwe będzie dofinansowanie do kwoty 750 tysięcy złotych i pierwszy raz w ramach części inwestycyjnej będziemy mogli udzielić wsparcia na zakup ziemi pod inwestycję.  Nie ukrywam, że to bardzo interesujący produkt szczególnie dla sektora np. turystycznego. Poza tym środki można wykorzystać między innymi na zakup maszyn czy urządzeń technicznych wykorzystywanych w przedsiębiorstwie, zakup środków transportu niezbędnych do realizacji działania firmy czy budowę lub zakup obiektów produkcyjnych. Pożyczka może być przeznaczona również na tworzenie miejsc pracy czy wdrażanie nowych rozwiązań technicznych i technologicznych – mówi Marcin Pawłowski, Prezes PFP. 

– Nabór jeszcze w kwietniu, spodziewamy się wielkiego zainteresowania w całym regionie. Zapraszamy do naszych oddziałów w Szczecinie, Koszalinie i Wałczu. Poszerzamy ofertę, jest ona coraz bogatsza i coraz bardziej atrakcyjna. Cieszę się, że na nowo otwieramy współpracę z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego w Szczecinie. Mamy dla sektora MŚP wspólnie bardzo dobrą ofertę – dodaje Marcin Pawłowski. 

Maksymalny okres spłaty uzależniony jest od kwoty pożyczki oraz jej przeznaczenia. Pożyczka Uniwersalna oprocentowana jest na warunkach rynkowych tj. od 4,02% oraz po przeprowadzeniu analizy ryzyka niespłacenia zaciągniętego przez przedsiębiorcę zobowiązania i oceny przedkładanych zabezpieczeń.

Więcej informacji już wkrótce na stronie PFP.