sob.. kwi 20th, 2024
Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci – manicure hybrydowy od kilku już lat cieszy się niezwykle dużą popularnością. Z usługi salonów kosmetycznych korzysta bardzo wiele kobiet i duża część z nich wybiera właśnie hybrydę na swoich paznokciach. Co więcej, wiele kobiet kupuje potrzebny im sprzęt i stylizacja paznokci wykonywana jest przez nie sama. Skąd taka popularność lakieru hybrydowego? Dlaczego na to właśnie stawiają kobiety? Co przemawia za tym, by właśnie z manicure hybrydowego skorzystać?

Jaki sprzęt jest niezbędny do wykonania manicure hybrydowego?

Stylizacja paznokci

Aby móc wykonać manicure hybrydowy, kluczowe znaczenie ma kilka produktów, dzięki którym to można uzyskać pożądany efekt. Choć nie jest to metoda żelowa czy akrylowa, z której korzysta wiele kobiet, to nie jest to również i zwykłe malowanie paznokci tradycyjnymi lakierami. Kluczowe tutaj znaczenie mają bowiem lakiery hybrydowe i to na nich należy skupić się w sposób szczególny. Coraz więcej pojawia się ich na rynku. Dostępne są w wielu kolorach i odcieniach. Kuszą wyjątkową paletą barw i efektów, dzięki którym można wyczarować na nich prawdziwe cuda. W chwili obecnej większość producentów lakierów posiada w kolekcji produktów właśnie takie rozwiązania. Soczysta czerwień, a może delikatny beż? Klasyczna biel lub czerń, a może butelkowa zieleń? Tak naprawdę stylizacja paznokci pozwala dzięki tym lakierom wyczarować na nich absolutnie wszystko. Wiadomo, iż w salonie te możliwości są większe, bowiem stylistki posiadają zazwyczaj wszystkie dostępne na rynku produkty. Wykonując z kolei taki manicure samodzielnie, mamy kilka kolorów, które wybieramy najczęściej. Niestety, ale lakiery hybrydowe do tanich nie należą, stąd też nie każda z nas może sobie na nie pozwolić. Bez wątpienia bardzo ważną rolę odgrywają sklepy, które takie lakiery w swojej ofercie posiadają. Nie wszystkie są sobie równe i nie w każdym sklepie można otrzymać to, na czym nam zależy. Warto więc sprawdzić oferty kilku miejsc, zestawić je ze sobą i wybrać kolorowe lakiery, idealne do codziennych stylizacji paznokci. Większość dostępnych na rynku produktów ma 3 ml pojemności. Czym sam lakier jednak wystarczy? Niestety nie.

Baza hybrydowa i top hybrydowy

Sam lakier to jedno, ale aby paznokcie długo wyglądały pięknie, potrzebujemy również i specjalnej bazy hybrydowej, jak również i topu. W tej kategorii produktów także można znaleźć wiele rodzajów kosmetyków. Nie ma jednak wątpliwości, że profesjonalny manicure tego właśnie wymaga. Zacznijmy więc od bazy hybrydowej. Czym ona jest? Baza to tak zwany pierwszy lakier, który należy nałożyć na płytkę paznokcia. Od takiej bowiem bazy zależy, jaka będzie dalej przyczepność samego lakieru zasadniczego. Dostępna jest ona w wielu wersjach kolorystycznych, a co niektóre umożliwiają także przedłużenie płytki. Jeśli chodzi o top hybrydowy, ten stanowi ostatni lakier, który pełni rolę utwardzacza. Jeśli na bazę i na ten główny lakier położymy top, możemy być pewni, że nasze paznokcie będą pięknie prezentowały się przez długi czas, a nie tylko przez chwilę. 

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Aby wykonać profesjonalny manicure hybrydowy, który jako stylizacja paznokci sprawdza się naprawdę doskonale, w pierwszej kolejności należy metalowym kopytkiem lub patyczkiem z drzewa różanego dokładnie odsunąć skórki. Jest to niezwykle ważny element, aby w finalnym etapie paznokcie prezentowały się naprawdę pięknie. Następnym krokiem jest nadanie paznokciom kształtu i długości, jaka nas interesuje. W tym celu należy użyć pilnika o gradacji 180, dzięki któremu nie tylko stosunkowo szybko uzyskamy pożądany kształt i długość, co przede wszystkim nie zniszczymy paznokcia. Kiedy ta czynność zostanie już wykonana, następnym krokiem jest zmatowienie płytki paznokcia za pomocą specjalnego bloku polerskiego. Jest to bardzo ważna czynność, aby efekt końcowy mógł okazać się w pełni udany. Po takich działaniach, kolejnym etapem jest przetarcie płytki specjalnym cleaner’em, który ją oczyszcza. W tym momencie można już przejść do nałożenia cienkiej warstwy bazy, którą należy utwardzić w lampie. Następnie można już nałożyć warstwę lakieru hybrydowego w takim kolorze, jaki tylko nam odpowiada i taką warstwę, także utwardzić w lampie. I na koniec, konieczne jest zastosowanie topu hybrydowego, który także wymaga lampy. Po wykonaniu całego manicure, całość należy przetrzeć wacikiem nasączonym cleaner’em.  Jedno jest pewne – stylizacja paznokci w formie hybrydy, to niezwykle często wybierana usługa, z jakiej korzysta lub którą wykonuje wiele kobiet jest hybryda. Dzięki niej można wyczarować trwały, mocny i solidny manicure, który nie będzie odpryskiwał i który będzie prezentował się naprawdę doskonale. Nie potrzeba tutaj żadnego żelu czy akrylu, ale jedynie te trzy produkty, odpowiednio nałożone jeden po drugim, by móc zobaczyć zadowalający efekt końcowy. Pamiętajmy – zadbane i piękne dłonie to podstawa i to jak najbardziej należy się troszczyć. 

By zizzar