niedz.. mar 3rd, 2024
Jak odświeżyć sztuczne kwiaty?

Ozdoby w domu to nie tylko ramki na zdjęcia, figurki i inne bibeloty. Wiele mówi się w tym kontekście o roślinach, ale to sztuczne kwiaty zyskują znowu ogromną popularność. Ten stan rzeczy może być spowodowany przez kilka czynników. Przede wszystkim pojawiły się ich nowe wersje, które są znacznie bardziej estetyczne. Dzięki temu pasują do współczesnych wnętrz, a nie tylko jako ozdoba cmentarzy. szeroki ich wybór, również pojedynczych artykułów, pozwala także tworzyć własne kompozycje. Kluczowe jest jednak to, że nie wymagają pielęgnacji takiej, jak ich naturalne odpowiedniki. Wystarczy dbać o to, by usuwać z nich kurz i plamy. Wtedy kwiaty sztuczne odwdzięczą się pięknym wyglądem.

Na czym polega pielęgnacja sztucznych kwiatów?

Pielęgnacja sztucznych kwiatów to po prostu ich regularne sprzątanie. Po pierwsze należy usuwać z nich kurz, który gromadzi się na nich każdego dnia. W tym celu można użyć wygodnej miotełki, jak i zwykłej szmatki. W przypadku gdy kwiaty mają większe elementy można także użyć odkurzacza z minimalną siłą ssącą. Prowadząc końcówkę, należy jednak zwrócić szczególną uwagę, czy odkurzacz nie odrywa mniejszych elementów. Czynność należy powtarzać podczas rutynowego sprzątania. Kurz nie powinien osiadać nadmiernie, ponieważ nowsze kwiaty mają specjalna powłokę, która chroni przed gromadzeniem się kurzu.

Jak odświeżać sztuczne kwiaty?

storczyk-satynowyUsunięcie kurzu to dopiero pierwszy etap odświeżania. Drugim jest mycie na mokro. Najlepiej użyć do tego ściereczki, którą wcześniej namoczymy w wodzie. Girlandę kwiatową można też włożyć pod prysznic albo zamoczyć w misce z wodą. Niezależnie od sposobu mycia, girlandy sztucznych kwiatów, należy dokładnie osuszyć. Ostatnim etapem jest spryskanie jej powierzchni środkiem nabłyszczającym. Uzyskamy wtedy ładny efekt. Jeśli sztuczne kwiaty są bardzo rozbudowane lub zawierają skomplikowane elementy, można je rozłożyć na części pierwsze. Dotyczy to szczególnie kompozycji kwiatowych. Aby dokładnie je umyć, warto przetrzeć każdy element osobno. Aby szybciej pozbyć się z nich kurzu, można użyć suszarki z chłodnym nawiewem, która podgrywa rolę miotełki. Wykazuje jednak lepszą skuteczność. Choć wszystkie te sposoby są bardzo praktyczne i potrzebne, to nic nie zastąpi systematyczności. Ważne jest również usuwanie bieżących zabrudzeń. Jeśli pozostawimy plamy po oleju lub jedzeniu na dłużej, możemy ich już nigdy nie usunąć.

Poznaj również:

W jaki sposób odświeżyć kolor sztucznych kwiatów?

Okazuje się, że oprócz standardowego czyszczenia, można także zadbać o kolor sztucznych kwiatów. Pomocna okazuje się w tym celu soda oczyszczona. Wystarczy wsypać około 1/4 szklanki proszku do papierowej torby i włożyć tam też kwiaty. Następnie energicznie potrząsnąć zawartością opakowania. Dzięki właściwościom sody można odświeżyć kolor kwiatów. Jeśli mamy kwiaty w jednolitym kolorze, można także użyć barwnika w określonym kolorze, farbując płatki roślin.

Jak odświeżyć sztuczne kwiaty?Czyszczenie kwiatów może się różnić w zależności od materiału, z którego są wyprodukowane. Sztuczne kwiaty z plastiku i silikonu zaczynamy czyścić od usunięcia kurzu. Zwykle są trwalsze niż tekstylne ozdoby, dlatego można cały proces wykonywać dynamicznie. Woda nie wchodzi w reakcje z silikonem ani plastikiem, dlatego bez problemu można całość moczyć w wodzie. Na koniec można również opcjonalnie użyć środka nabłyszczającego. Czy istnieją specjalne preparaty do sztucznych kwiatów? Tak. Można je zakupić w sklepach florystycznych albo supermarketach. Opcjonalnie można wybrać preparaty nabłyszczające do kokpitów. Aby uniknąć zafarbowania kwiatów, zaleca się stosowanie preparatów bezbarwnych. Innym sposobem jest stosowanie mieszanki płynu do szyb i amoniaku. Wystarczy środkiem spryskać roślinę i dokładnie rozetrzeć. Warto pamiętać, że kluczowe dla utrzymania czystości jest usuwanie kurzu oraz mycie wodą. Stosowanie dodatkowych preparatów myjących lub nabłyszczających może okazać się pomocne, ale nie jest konieczne. Czy pielęgnacja kwiatów z tworzyw materiałowych i tekstylnych wygląda inaczej? Warto sprawdzić, jakie zalecenia dotyczące pielęgnacji wskazuje producent. W hurtowni kwiatów sztucznych dostępne są zarówno silikonowe kwiaty, jak i z materiałów tekstylnych. Hurtownia roślin sztucznych pozwala zatem na wybór produktów, które odpowiadają naszym gustom i potrzebom. Warto jednak wiedzieć, że pielęgnacja tworzyw materiałowych wymaga więcej wysiłku niż pozostałych. Pierwszy etap wygląda tak samo, ponieważ należy usunąć kurz. W dalszej kolejności przystępujemy do mycia kwiatów. Jeśli tekstylia nie wykazują żadnych negatywnych reakcji, można użyć do tego celu wody z płynem do naczyń. Aby sprawdzić reaktywność materiału, warto wykonać mały test na jego niewielkiej powierzchni. Jeśli nie widać żadnych zmian, można przystąpić do dalszego czyszczenia.

Podsumowując, pielęgnacja kwiatów sztucznych jest łatwiejsza i szybsza niż naturalnych, ale to nie znaczy, że nie trzeba się starać. Najważniejsze jest usuwanie kurzu, mycie wodą i opcjonalne nabłyszczanie. zaleca się powtarzanie tych czynności przynajmniej raz w tygodniu.