niedz.. mar 3rd, 2024
Czy warto używać namiotu na weselu?

Czy warto używać namiotu na weselu? Najnowszym modowym szaleństwem są hale namiotowe, których wynajem bije dziś rekordy popularności. Korzystają z niego firmy, które regularnie organizują imprezy plenerowe, ale także osoby prywatne, zwłaszcza przy organizacji komunii, bankietów, pikników i wesel. Zamierzamy skupić się na tym drugim. Jak można wykorzystać namioty eventowe w ich otoczeniu? Czy wynik wynajmu jest opłacalny, czy warto wybrać inne rozwiązanie? To tylko niektóre z pytań, które planujemy odpowiedzieć w tym poście.

Zalety i wady ustawienia hali namiotowej – czy opłaca się wynajmować?

Jeśli chodzi o namioty weselne, istnieje wiele korzyści z ich wynajmu. Istnieją jednak pewne wady, o których zawsze należy pamiętać. Począwszy od zalet można wyróżnić:

  • Pozwala zaoszczędzić niemałe pieniądze – namiot weselny to świetna alternatywa dla drogiej sali weselnej. Jak każdy, kto miał za sobą swój własny ślub, doskonale zdają sobie sprawę, że najbardziej przyczyniają się do kosztów całego biznesu. Możesz więc zaoszczędzić sporo pieniędzy na namiocie i wydać je na coś zupełnie innego;
  • Daje dużą swobodę w wyborze miejsca na wesele – największą zaletą namiotów weselnych jest to, że mogą się swobodnie poruszać. Ich mobilność i wszechstronność pozwalają na umieszczenie ich na dowolnej płaskiej powierzchni – czy to we własnym ogrodzie, czy na działce w parku (wymaga to jednak zgody – warto o tym pamiętać!). Dzięki nim można więc przenieść wesele w malownicze i efektowne miejsce zarówno pod względem wyglądu, jak i otoczenia;
  • Goście to uwielbiają – wykorzystanie namiotów w formie sali weselnej uważane jest za bardzo nowoczesne i kreatywne. Goście z pewnością pokochają przebywanie na świeżym powietrzu – zwłaszcza, że ​​zapewnia im świeżość i zmniejsza zmęczenie;
  • Daje ogromne możliwości w zakresie rozmieszczenia miejsc docelowych – namioty są bardzo podatne na różne modyfikacje rozmieszczenia, ograniczone jedynie wielkością działki, do której masz dostęp. Dlatego nie ma problemu z dopasowaniem ich do własnych potrzeb. Możesz mieć w środku osobny kącik dla dzieci lub nawet rozstawić dla nich osobny namiot, a ustawienie stolika powinno zapewnić każdemu komfort.

Warto wspomnieć, że istnieją również pewne wady, o których należy pamiętać przed sięgnięciem po swój namiot weselny. Wypożyczanie ich w mniej przewidywalnych porach roku może być ryzykowne.

Najlepiej sprawdza się w środku lata i choć z tego rozwiązania można korzystać nawet wczesną wiosną, to istnieje ryzyko złych warunków pogodowych. O ile przebywanie w namiocie w deszczu jest w porządku, o tyle gdy wszyscy goście nagle tracą szansę na wyjście, może to zepsuć ich odczucia związane z tym rozwiązaniem.

Namioty weselne – wynajem jako alternatywa czy dodatek?

Czy warto używać namiotu na weselu?
Czy warto używać namiotu na weselu?

Namioty eventowe, obecnie bardzo popularna wypożyczalnia, są zdecydowanie najczęściej wynajmowane, co czyni je doskonałym miejscem na wesela, podobnie jak wynajem mebli oświetleniowych. Następnie umieść je tam, gdzie chcą i umieść tam wypożyczone stoliki koktajlowe, krzesła i wszystko inne, aby goście mogli szczęśliwie spędzić czas w środku. Nie jest to jednak jedyna opcja. Mogą być również używane w formie pomocniczej. Czyli np. wewnątrz budynku można organizować imprezy taneczne (dowolny – namiot daje wybór i dużą swobodę) i jeść na zewnątrz. Działa to również w drugą stronę – dodatkowo, wynajmując parkiet taneczny, możesz przenieść taneczną część swojego wesela na zewnątrz. Jak już twierdzą osoby, które korzystały z tego rozwiązania, działa ono dobrze i gwarantuje dobre wrażenia.

Dlatego namioty weselne – wynajem i zakup – są świetną opcją na zorganizowanie całego przyjęcia weselnego i jego części. Choć wymagają sporego przygotowania, są w stanie zapewnić gościom przeżycie, którego nigdy nie zapomną, a dla Par Młodych są niesamowite, bo mają niezwykle nieszablonowe wspomnienia.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o namioty weselne, istnieje wiele korzyści z ich wynajmu. Będzie tańszy, przyjemniejszy dla gości, a co najważniejsze, pozwoli na mniej modalną i bardziej kreatywną organizację wydarzenia. Należy jednak wziąć pod uwagę, że obstawianie wymaga odpowiedniego przygotowania i co najważniejsze gwarantuje pewną opcję w przypadku bardzo niesprzyjających warunków pogodowych. Warto też pamiętać, że namioty weselne, tak popularne w wynajmie, niekoniecznie są głównym miejscem wesel. Są również idealnym miejscem do tańczenia na świeżym powietrzu i jednym z miejsc, w których goście mogą się udać (wtedy warto wynająć parkiet taneczny). Jedno jest pewne: hale namiotowe są idealne na wesela.