sob.. cze 15th, 2024
Przebranie na Halloween

Przebranie na Halloween – Polacy chętnie inspirują się modą zagraniczną, stylem życia a także wystrojem wnętrz, popularnym w innych krajach. Skandynawski minimalistyczny styl w mieszkaniu, moda na retro czy nocowanie w stylu amerykańskim wśród dzieci i nastolatków to tylko niektóre z trendów obecnych dzisiaj w Polsce.

Jednym ze zwyczajów, który rodacy chętnie zaszczepiają w naszym kraju jest Halloween. W szkołach dzieci organizują zabawy, przygotowują ozdoby na Halloween. Istotnym elementem tego święta jest przebranie na Halloween. Czarny kot, czarownica lub wampir to najbardziej charakterystyczne kreacje. Niektórzy rodzice skłaniają się ku zabranianiu dzieciom uczestnictwa w takiej zabawie. Uważają, że jest to niebezpieczna i obca moda. Faktycznie jednak obce trendy będą zawsze przenikać do naszego kraju, ponieważ czasy izolacji i zamknięcia granic jak w PRL-u dawno minęły.

Przebranie na Halloween
Przebranie na Halloween

Przebranie na Halloween nie musi być kosztowne. Czasem wystarczy czarna peleryna i spiczasty kapelusz by przemienić się w czarnoksiężnika czy babę-Jagę. Nie bez znaczenia są tu drobne akcesoria na Halloween, które dopełniają całości wizerunku. Opaska z uszami lub rogami, magiczna różdżka czy zęby wampira będą pożądanym elementem. Ozdoby na Halloween są równie ważne, aby poczuć klimat grozy i wczuć się w samo wydarzenie. Wydrążone dynie, figurki czarnych kocurów lub sieci pająka rozwieszone pod sufitem, przyprawia o dreszcz emocji najmłodszych uczestników.

W sklepach możemy kupić akcesoria na Halloween, ale możemy też wykonać je sami. Wystarczy odrobina fantazji, garść inspiracji i niezbędne materiały, by przebranie na Halloween było oryginalne i niepowtarzalne. Święto rodem z Ameryki ma też swoich zwolenników wśród dorosłych. Tutaj przebranie na Halloween może być dużo odważniejsze niż w przypadku dzieci.

Ozdoby na Halloween i odpowiedni strój pozwolą każdemu na wesołą i ekscytująca zabawę. W Ameryce odbywają się nawet konkursy na najbardziej fantazyjne przebranie czy makijaż, który jest konieczny w przypadku stylizacji na wampira czy czarownicę.

Organizując Halloween pamiętajmy, że najważniejsza jest radość i świetna rozrywka. Jeśli nie czujemy się dobrze na takiej imprezie, nie musimy być jej uczestnikami, ale też nie potępiajmy osób, którym to święto jak najbardziej odpowiada.

By zizzar