czw.. maj 23rd, 2024
Jak utworzyć Apple ID

Apple ID to konto służące do korzystania z usług dostępnych w urządzeniach z systemem iOS. Pozwala ono na obsługiwanie takich aplikacji, jak: App Store, iCloud, iMessage, FaceTime, Apple Music i tym podobnych. Jak założyć takie konto? Otóż istnieje kilka metod, aby zarejestrować się w Apple ID – możesz zrobić to za pomocą urządzeń mobilnych z systemem iOS lub Android oraz przy użyciu komputera z systemem Mac lub Windows.

Tworzenie konta w czasie konfiguracji urządzenia

Najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym sposobem zakładania konta Apple ID jest rejestracja podczas konfiguracji urządzenia. Kiedy kupiłeś nowe urządzenie od Apple to przy pierwszym uruchomieniu możesz założyć konto Apple ID – będzie to możliwe także po uruchomieniu, w sklepie App Store. Zacznijmy jednak od tworzenia konta podczas konfiguracji, aby to zrobić wybierz opcję “Nie pamiętam hasła lub nie mam Apple ID”, a następnie kliknij w “Utwórz bezpłatny Apple ID”. W kolejnym kroku wypełnij wszystkie wymagane dane – datę urodzenia, imię i nazwisko oraz adres e-mail. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie urządzenia – konieczne będzie zweryfikowanie adresu e-mail i numeru telefonu oraz skonfigurowanie uwierzytelniania dwupoziomowego. Jeśli ominiesz ten krok, to zostanie wyświetlony monit o zrobienie tego później w Ustawieniach. Niestety nie da się tego pominąć, bez weryfikacji tych informacji nie będziesz mógł w pełni korzystać z konta Apple ID.

Tworzenie konta w App Store na urządzeniu mobilnym

Jeżeli nie utworzysz konta podczas konfiguracji urządzenia, to będziesz mieć taką możliwość poprzez skorzystanie z App Store. W tym celu musisz otworzyć aplikację App Store i wybrać opcję logowania, po czym na ekranie powinna znaleźć się opcja “Utwórz nowy Apple ID”. Jeśli nie widzisz takiego przycisku, to najprawdopodobniej nie zostałeś wylogowany z usługi iCloud. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, pamiętaj przy tym, że użyty adres e-mail będzie od tej pory Twoim identyfikatorem. W kolejnym kroku wprowadź dane karty kredytowej i informacje rozliczeniowe i przejdź dalej – możesz również wybrać opcję “brak”, jeżeli nie chcesz korzystać z karty kredytowej do zakupu aplikacji i usług w telefonie. Potwierdź swój numer telefonu, jest to bardzo istotny krok, gdyż w przyszłości może pomóc w odzyskaniu zapomnianego hasła. Na swój adres e-mail otrzymasz wiadomość od Apple, w której będą znajdowały się instrukcje dotyczące weryfikacji adresu mailowego. Po weryfikacji adresu e-mail możesz za pomocą konta Apple ID zalogować się do wszystkich usług Apple.

Tworzenie konta za pomocą komputera

Konto Apple ID możesz utworzyć także przy pomocy komputera z systemem Mac. Jest to proces, który wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku rejestracji na urządzeniu mobilnym. Sytuacja wygląda natomiast nieco inaczej, gdy do zakładania konta używasz komputera z systemem Windows. Aby to zrobić musisz uruchomić najnowszą wersję aplikacji iTunes, następnie z paska menu w górnej części ekranu komputera lub okna aplikacji iTunes wybierz opcje “konto”, a później “zaloguj się”, po czym kliknij opcję “Utwórz nowy Apple ID”. Aby dokończyć proces rejestracji postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, dalsze kroki są takie same jak w przypadku zakładania konta na urządzeniu mobilnym z systemem iOS.

Inne sposoby na tworzenie konta Apple ID

Powyżej przedstawione sposoby, to tylko niektóre rozwiązania jakie możesz zastosować, aby założyć konto Apple ID. Jeżeli chcesz utworzyć konto Apple ID na: Apple TV, telewizorze Smart TV, urządzeniu do strumieniowania lub urządzeniu opartym na systemie Android, to postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie konkretnego urządzenia. Niezależnie od wybranego urządzenia, konieczne będzie wprowadzenie imienia i nazwiska, daty urodzenia oraz adresu poczty e-mail lub numer telefonu, a także dokonanie wyboru metody płatności. Jeśli aplikacja Apple TV została skonfigurowana na telewizorze Smart TV, to może nastąpić przekierowanie do witryny activate.apple.com. Istnieje także opcja pozwalająca na utworzenie konta Apple ID bezpośrednio w witrynie internetowej. Jeśli chcesz to zrobić, to musisz wejść na stronę konta Apple ID i wybrać opcję związaną z tworzeniem konta Apple ID, w następnej kolejności postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie – pamiętaj o tym, że użyty adres e-mail będzie od tej pory Twoim identyfikatorem Apple ID. Następnie wprowadź numer telefonu – jest to konieczne do weryfikacji oraz późniejszych czynności, służących np. do odzyskiwania hasła. Z tego względu musisz mieć stały dostęp do podanego numeru. Jeśli chcesz to dodatkowo zaznacz pola subskrypcji uaktualnień Apple – dzięki temu będziesz mieć dostęp do aktualnych informacji i wszelkich nowości. Kliknij przycisk “kontynuuj” i wykonuj instrukcje, które pojawiają się na ekranie. Konieczna będzie weryfikacja adresu e-mail, po jego potwierdzeniu możesz zalogować się do sklepu iTunes Store oraz innych usług Apple, takich jak np. iCloud, i Message czy FaceTime.

By zizzar