sob.. kwi 20th, 2024
Pedicure leczniczy - czym jest i na jakie efekty możesz liczyć

Wrastające paznokcie. Bolesne zgrubienia skóry. Pękające stopy. To problemy, które dotykają dużą część społeczeństwa. Dla wielu tematy tabu. Powody do wstydu. Źródło kompleksów. Jednak jeśli borykasz się z jakimkolwiek problemem skórnym stóp, przede wszystkim nie jest to powód do zakrywania tej części ciała przez cały rok. Nie masz się czego wstydzić. Jak każdy inny problem – ten także możesz rozwiązać. Z pomocą przychodzi pedicure leczniczy.

Na czym polega pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy zbliżony jest do klasycznego, jednak jego podstawę stanowi leczenie patologicznych zmian. Podolog w pierwszej kolejności przeprowadza diagnostykę, która pozwoli znaleźć przyczynę wystąpienia problemu. Dopiero po dokładnym obejrzeniu stóp przystępuje do wykonywania zabiegów takich jak:

  • obcięcie i oszlifowanie paznokci,
  • praca nad wałami paznokciowymi,
  • usuwanie bolesnych pęcherzy, odcisków, modzeli,
  • usuwanie zrogowaciałej skóry i wygładzenie nowej warstwy naskórka,
  • założenie klamry na wrastające paznokcie,
  • rekonstrukcja uszkodzonych płytek paznokcia,
  • leczenie grzybicy.

Ostatni etap pedicure leczniczego stanowi podstawę klasycznego – czyli nawilżenie skóry przy użyciu specjalistycznego środka, który czyni ją napiętą i gładką.

 Zobacz więcej: 

Komu dedykowany jest pedicure leczniczy?

Podolog zyskuje coraz większe uznanie w naszym społeczeństwie. Coraz więcej osób – zarówno pań, jak i panów – zdaje sobie sprawę z tego, że nie są skazane na życie z problemami stóp. Podolog jest w stanie wyleczyć nawet rzadkie schorzenia. Dla kogo więc pedicure leczniczy będzie dobrym wyjściem?

Wady stóp

Schorzenia takie jak płaskostopie czy koślawość paluchów skutkują obciążeniami w danym rejonie stopy. W wyniku tego powstają na skórze modzele – reakcja obronna przed zbyt dużym obciążeniem. Regularne wizyty u podologa powinny być obowiązkiem osób borykających się z deformacjami stóp.

 

Schorzenia stóp wynikające z trybu życia lub nieodpowiedniego obuwia

Stopa włożona w obuwie na wysokim obcasie znajduje się w nienaturalnej dla siebie pozycji. Dlatego też kobiety, które ze względu na swoją pracę muszą 8 godzin dziennie spędzać w szpilkach, dużo częściej borykają się z bolesnymi pęcherzami, nagniotami oraz otarciami pięt. Miłośnicy biegania także muszą ponosić przykre konsekwencje. Duże przeciążenia mechaniczne i rozwój grzybicy spowodowany długim trzymaniem stopy w zawilgoconych butach – są to dwa najczęstsze problemy dotykające stopy biegaczy. Dlatego tak ważne w ich przypadku jest kontrolowanie tej części ciała. Wykrycie problemu na wczesnym etapie pozwoli na szybkie wdrożenie zabiegów przez podologa.

Polecamy uwadze:

Schorzenia organizmu

Niektóre choroby objawiają się na… stopach. Wbrew pozorom ta część ciała może dużo powiedzieć o stanie naszego zdrowia. Cukrzyca jest jednym ze schorzeń, które wpływają na stan skóry na stopach. Delikatne otarcia nabierają wówczas rangę trudno gojących się ran. Dlatego też osoby chorujące na cukrzyce powinny regularnie korzystać z pedicure leczniczego. W wielu przypadkach ma on ogromny wpływ na powstawanie owrzodzeń, które w skrajnych przypadkach prowadzą do amputacji.
Jeżeli jednak na nic nie chorujesz, nie jesteś miłośnikiem sportów, a cały dzień spędzasz w wygodnych trampkach, nie oznacza to, że nie możesz skorzystać z zabiegu. Wręcz przeciwnie, jeśli na twoich stopach pojawiły się

  • pęknięcia w obszarze stóp,
  • modzele,
  • odciski

bez wahania umów się na zabieg u podologa.

Pedicure leczniczy – czy to boli?

Spojrzenie na specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas wykonywania pedicure może przyprawić o dreszcze. Jednak żadna część zabiegu nie wiąże się z bólem. Wykorzystywane narzędzia pracują w taki sposób, aby klient nie odczuł najmniejszego dyskomfortu. Wręcz przeciwnie osoby, które raz skorzystały z pedicure leczniczego, sam proces bardzo często określają mianem relaksującego. Dlaczego więc pedicure leczniczy może kojarzyć się z bólem? Może to mieć związek z leczeniem wrastającego paznokcia. Nasłuchaliśmy się opowieści, jak to lekarze zrywali paznokcie naszym znajomym i zakodowaliśmy w głowie, że problem ten ma związek z silnym bólem. Jednak pedicure leczniczy nie opiera się na zrywaniu paznokcia. Wręcz przeciwnie – praktyka ta uważana jest obecnie jako błąd. Podolog, aby wyleczyć płytkę paznokcia zakłada klamrę. Proces ten przebiega bez najmniejszego bólu.

Dlaczego dbanie o stopy jest ważne?

Wydawać by się mogło, że zmiany powstające na stopach nie są tak wielkim problemem. Przecież tak łatwo można je ukryć. Niezupełnie. Bolesne otarcia, krwawienie, nieestetyczne popękane pięty – to jedna strona medalu. Drugą jest nienaturalne obciążenie kręgosłupa i stawów przez przekrzywianie stóp podczas chodzenia. Stan naszych stóp jest więc ściśle powiązany z ogólnym stanem zdrowia. Pedicure leczniczy jest ratunkiem dla wszystkich tych, którzy dotychczas ukrywali swój ból pod grubymi skarpetami nawet w środku lata. Jest on gwarancją zarówno dobrego zdrowia fizycznego, jaki i psychicznego. Ciągły rozwój wykorzystywanej podczas zabiegu technologii, sprawia, że w gabinetach pojawiają się osoby ze schorzeniami, których nikt wcześniej nie był w stanie wyleczyć.

By zizzar