śr.. gru 4th, 2024
Usuwanie odcisków Warszawa

Odciski na stopach są uciążliwe i powodują spory ból w trakcie chodzenia. Usuwanie odcisków Warszawa w warunkach domowych jest często nieskuteczne i może wywołać stan zapalny. W celu pozbycia się odcisków raz na zawsze warto udać się do profesjonalnego gabinetu podologicznego. Doświadczony podolog potrafi dobrać odpowiednią metodę usuwania odcisków i udzielić porady odnośnie tego, jak zapobiec nawrotowi tego bolesnego schorzenia.

Usuwanie odcisków przez podologa

Usuwanie odcisków na stopach to jedne z najczęstszych zabiegów, jakimi zajmują się podolodzy w swoich gabinetach. Pozbycie się zrogowaciałego naskórka przez podologa pozwala na pozbycie się uciążliwego problemu. Najbardziej powszechne jest mechaniczne usuwanie odcisku. Czasami stosuje się również laserowe usuwanie odcisków oraz chirurgiczne.

Usuwanie odcisków WarszawaW przypadku mechanicznego usuwania odcisków stosuje się dłuto, frezarkę oraz skalpel. Podolog usuwanie odcisków rozpoczyna od przygotowania skóry do zabiegu – oczyszcza ją i zmiękcza z użyciem specjalnych środków. Następnie usuwa skalpelem zrogowaciały naskórek. W dalszej kolejności podolog korzysta z dłuta, dzięki któremu sięga do skóry właściwej i usuwa odcisk. Na koniec frezarką wygładza naskórek i zakłada opatrunek regenerujący. Na opatrunek regenerujący często nakłada się też opatrunek wodoodporny, aby ułatwić kąpiel. W pierwszych trzech dniach trzeba bowiem uważać, aby nie moczyć miejsca po zabiegu. Zabieg usuwania odcisków w gabinecie podologicznym nie jest bolesny i nie trzeba się go obawiać. W większości przypadków odciski można wyleczyć już na jednej wizycie – wszystko zależy od zaawansowania odcisków. Im mniejsza zmiana, tym większa szansa na usunięcie odcisku w czasie jednej wizyty.

Szukasz dobrego podologa? Jeżeli chodzi o usuwanie odcisków Warszawa to miasto w Polsce, w którym otrzymasz fachową pomoc wykwalifikowanego podologa. Warto sięgnąć po pomoc specjalisty, aby bezpiecznie usunąć odcisk i raz na zawsze pozbyć się tego problemu.

Od czego zależy wybór metody usuwania odcisków?

Podolog wybiera metodę usuwania odcisków na podstawie wielu czynników. Przede wszystkim jest to zależne od rodzaju i zaawansowania zmiany oraz od jej umiejscowienia. Wpływ na rodzaj metody usuwania odcisków ma także występowanie bądź nie stanu zapalnego oraz stan zdrowia pacjenta. Zabiegi usuwania odcisków są całkowicie bezbolesne. Po przeprowadzonym zabiegu usuwania odcisków na skórę nakładany jest opatrunek regenerujący, a na niego opatrunek wodoodporny. Niestety nie w każdym przypadku możliwe jest usunięcie odcisku na jednej wizycie, czasami do podologa należy udać się kilka razy.

Jakie schorzenia leczy jeszcze podolog?

Podolog leczy schorzenia występujące w obrębie paznokci oraz stóp. Ponadto, leczy on czasami poważne choroby, takie jak stopa cukrzycowa. Do jednych z najczęściej leczonych przez podologa schorzeń zaliczamy wrastające paznokcie, grzybicę stóp oraz pękające pięty. Ponadto, podolog może również zajmować się zmienianiem opatrunku na stopach, wykonywaniem masażu relaksującego, wykonywaniem pedicure czy nawet doborem właściwej ortezy. Podolog potrafi też dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stóp. Może on też udzielać profesjonalnych porad dotyczących profilaktyki chorób stóp i paznokci.

Najczęstsze rodzaje odcisków leczone u podologa

Odciski występują w kilku rodzajach. Najczęściej występują nagniotki oraz modzele, a nazwy te są często stosowane zamiennie. Warto jednak wiedzieć, że to nie jest to samo i te zrogowacenia różnią się od siebie. Nagniotki są to zmiany o niewielkich rozmiarach i występują w takich miejscach, w których duży odcisk nie mógłby powstać. Mowa tu np. o przestrzeni między palcami czy o samych palcach. Ich rozmiar jest wielkości ziarnka grochu. Nagniotki są twarde i nieco połyskujące, powodują ostry i przeszywający ból, ponieważ uciskają nerwy.

Modzele mają natomiast spory rozmiar i mogą występować np. na pięcie. Są one miękkie i mają żółte zabarwienie. W bardziej zaostrzonych stanach mogą być zaczerwienione. Nacisk, który jest wywoływany na modzele, często powoduje piekący oraz nagły ból.

Jak uniknąć nawrotu odcisków?

Pozbycie się odcisków u podologa nie zawsze oznacza, że problem nigdy nie nawróci. Warto zatem zapytać podologa o to, w jaki sposób zapobiegać nawrotom odcisków. Dobry podolog sam przedstawi pacjentowi sposoby zapobiegania odciskom. Nacisk na stopy wywierany jest zawsze w trakcie chodzenia. Warto zatem odpowiednio pielęgnować skórę  stóp, aby chronić ją przed odciskami. Po zabiegu usuwania odcisków w gabinecie podolog może zalecić stosowania preparatów o działaniu nawilżającym oraz zmiękczającym.

Pielęgnacja stóp w zaciszu domowym powinna głównie opierać się na regularnym usuwaniu zrogowaciałego naskórka, np. z użyciem klasycznej tarki. Ponadto, warto stosować kremy z mocznikiem, a dla wzmocnienia efektu stosować peelingi gruboziarniste, ale nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Odpowiednia pielęgnacja stóp i noszenie właściwego obuwia jest najważniejsze w zapobieganiu nawrotu odcisku.

By