sob.. cze 15th, 2024
OCP przewoźnika

Przed wybuchem pandemii Covid-19 dla właścicieli firm transportowych korzystających z różnych ubezpieczeń rzeczą najważniejszą był zakres polisy oraz koszt jej zakupu. I to było naturalne. Teraz pandemia przekształciła preferencje i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika wymaga szczególnego traktowania.

OCP przewoźnika https://www.fg-polska.pl/ocp-przewoznika/ musi zawierać szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, ponieważ niezwykle ważne jest, aby zarówno ładunek jak i interesy firmy transportowej były lepiej zabezpieczone. Jak sprzedawane są obecnie polisy ubezpieczeniowe? Zdalnie.

Teraz ubezpieczyciele zawierają transakcje telefonicznie, online a to powoduje nowe wyzwania i kłopoty chociażby z kontaktem. Wystawianie polis oraz ich dostarczenie jest trudniejsze, dotyczy to także certyfikatu, aneksu i uzyskania potwierdzenia aktualności ubezpieczenia. A jakie są tego konsekwencje? Brak aktualnej polisy równa się brakiem zleceń na zarobkowy przewóz drogowy towarów. Na szczęście towarzystwa ubezpieczeniowe znajdują sposób na wyjście z tego impasu.

Polisa OCP przewoźnika w dobie koronawirusa

Dokonując wykupu umowy ubezpieczeniowej OCP przewoźnika https://www.fullpolisa.pl/, która jest dobrowolna i zawierana na okres 12 miesięcy, należy uzyskać informacje na temat serwisu posprzedażowego. A mianowicie: jak dokonywać zmian w umowie OCP, jak będzie wystawiany aneks do polisy i co w przypadku konieczności rozłożenia płatności składek w ratach. Kto potwierdzi dane znajdujące się w umowie ubezpieczeniowej, jeżeli ubezpieczyciele pracują zdalnie? A takie potwierdzenie jest często wymagane przez kontrahenta, który wybierając danego przewoźnika prosi towarzystwo ubezpieczeniowe o potwierdzenie aktualności danej polisy. Jeżeli kontrahenci nie będą mieli dostępu do takich informacji, prowadzenie działalności gospodarczej może być znacznie utrudnione.    

Kto wspiera towarzystwa ubezpieczeniowe w sprzedaży OCP przewoźnika?

ubezpieczenie ocp podkarpackiePomocna okazuje się firma posiadająca oferty wielu ubezpieczycieli i zajmująca się sprzedażą polis. Taka działalność prowadzona jest w godzinach pracy firm transportowych i jej pracownicy są zawsze dostępni pod telefonem, dlatego wykup OCP przewoźnika https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/podkarpackie/ jest stale możliwy. Pracują tam doświadczeni specjaliści, którzy dopasowują umowę ubezpieczeniową do potrzeb każdego przewoźnika indywidualnie. Dokładnie analizują zakres prowadzonej działalności, jeżeli jest takie życzenie umożliwiają opłatę polisy w dogodnych ratach. Czy trzeba osobiście odebrać polisę OCP? Nie, dokument jest przesyłany online (e-mail). Ponadto pracownik takiej firmy zawsze wystawia potwierdzenia odnośnie aktualności danego ubezpieczenia.

Jaki jest koszt zakupu OCP przewoźnika?

Nie można podać jednej ceny na polisę OCP przewoźnika. A wynika to z uzależnienia jej kosztu od różnych czynników, takich jak:

  • Suma na jaką opiewa polisa OCP przewoźnika.
  • Historia ubezpieczenia – ilości zgłoszonych szkód odnośnie danej polisy ubezpieczeniowej.
  • Wprowadzenia do treści umowy ubezpieczeniowej klauzul dodatkowych.

W przypadku polisy w ruchu krajowym najczęściej składka roczna wynosi kilkaset złotych. Natomiast jeśli chodzi o sumę gwarancyjną, cena może kształtować się w zakresie kilku tysięcy złotych. Aby dokładnie sprawdzić wysokość składki OCP przewoźnika trzeba dokonać indywidualnych wyliczeń.

Czy w czasie pandemii przewożone ładunki są bezpieczne?

OCP przewoźnika
OCP przewoźnika

Niestety to okres sprzyjający nieuczciwym działaniom osób podszywających się pod odbiorców towarów. Dlatego tak ważne jest wykupienie  dodatkowego ubezpieczenia czyli OCP przewoźnika, aby chronić firmę transportową przed ponoszeniem niezawinionej odpowiedzialności za zagrabiony ładunek i kontrahenta przed utratą towaru. Polisa powinna zostać rozszerzona o nieprzewidziane zdarzenia, aby zwiększyć odpowiedzialność ubezpieczyciela i zadbać o biznes swój i klienta. Pojawiają się doniesienia, o działaniach oszustów którzy podają się za przewoźnika lub odbiorcę czekającego na dostawę.

Jak w okresie pandemii działają oszuści? Zamawiają określony towar z płatnością po otrzymaniu ładunku, angażują nieświadomego przewoźnika a po przejęciu towaru ślad po nich zanika. Kontrahent traci swoje produkty, przewoźnik spiera się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Aby nie dopuścić do powstania takich strat, które mogą zaburzyć płynność finansową niezbędne jest dobrze przemyślane polisy OCP przewoźnika https://www.linkedin.com/company/ocp-przewoznika/ które skutecznie chronią przed ponoszeniem konsekwencji utraty towaru w wyniku kradzieży.  

Jak oszuści wykorzystują umowy ubezpieczeniowe OCP przewoźnika https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/? Niestety osoby nie uprawnione korzystają z oryginalnych umów ubezpieczeniowych które zostały wystawione na przewoźnika, za którego się podają. Jak tego dokonują? Wykupują nowe ubezpieczenie OCP  i trudno jest zakwestionować ich oryginalność oraz aktualność.   

Warto współpracować z wiarygodną firmą, która oferuje oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych oraz potwierdza ich wiarygodność i aktualność. Udziela szczegółowych informacji na temat zakresu ubezpieczenia i dopasowuje ochronę do konkretnego przypadku. Warto przed wyborem konkretnej polisy OCP skonsultować się ze specjalistą, który posiada duże doświadczenie w zakresie ubezpieczeń transportowych.